KANA-JUNIOR 2017

facebook c    logo synaj small  logo synod white   

wakacje-2017-06
wakacje-2017-08
wakacje-2017-09
wakacje-2017-07
wakacje-2017-04
wakacje-2017-02
wakacje-2017-05
wakacje-2017-11

IMG 1843Dzisiejsze zajęcia spędzone przy promieniach słońca ochoczo przebijających do naszej sali gdzie z nie mniejszym zaangażowaniem i radością poddaliśmy się ćwiczeniom ruchowym rozgrzewając się by zaraz później wziąć udział w zajęciach manualnych które zaskoczyły wszystkich.

Wchodząc do sali z wiedzą gdzie wydawało nam się iż balon to tylko nadmuchany powietrzem kawałek gumy... zmieniliśmy diametralnie nasze zdanie. Eksplozja pomysłów i niektórych balonów w procesie tworzenia doprowadziła nas do tworów zmieniających całkowicie naszą świadomość. To Był dobry dzień.

IMG 20171014 105644Dzisiaj na zajęciach pracowaliśmy twórczo. Stworzyliśmy grupy , w których powstawały świetne opowiadania. Tytuły( Niebieska biedronka,Dziurawe pantofelki Zosi,Kapryśna dżdżownica ,Zaczarowany pędzelek) były nam narzucone, dlatego musieliśmy wytężać umysły ,aby dopasować do nich treść.

P1060392Celem zajęć było zapoznanie się z pomnikami , które znajdują się w Mościcach. Ponieważ  niektóre z nich to pomniki bez nazw , sami nadawaliśmy je  . Każdy z nas miał inny pomysł, bo każdemu z czymś innym się kojarzyły. Padały przeróżne nazwy - KREDKA,KIELICH  KWIATKA , RAKIETA, POJAZD UFOLUDKA KRYSZTAŁ itp Wracając z wycieczki zbieraliśmy dary jesieni, a potem sami tworzyliśmy przy ich użyciu pomniki.

DSC09978Dzisiejsze zajęcia to deszczowa pogoda na zewnątrz, jednak w środku atmosfera pełna słońca i czas niczym nie zmąconej zabawy. Dominowała dynamika i rucha niski biometr był prawie nie zauważalny. Udane zajęcia zwieńczyła praca plastyczna „Uśmiech Grzybiarza”, pogadanka na temat bezpiecznego grzybobrania oraz wspólne wyłonienie najpiękniejszej, wśród pięknych prac.

DSC09964Na dzisiejszych zajęciach  „Architektura w pudełku” zamieniliśmy się w małych konstruktorów, architektów wnętrz.  Radość  płynąca z budowania, planowania i urządzania wnętrza domowego przysporzyła wszystkim nie małej radość.  Obserwacja i działanie poszczególnych grup dowiodła, iż niektóre z  dzieci to urodzeni „spiritus movens”.

P1060357Dzisiaj byliśmy na wycieczce w PERU .  Naszym przewodnikiem była pani Marta Kawiorska, która z całym bagażem pamiątek, oraz zdjęć przybyła do nas ,aby przybliżyć nam ten kraj. Wiemy już gdzie to państwo leży , jaki ma  krajobraz, czym zajmują się na co dzień peruwiańczycy, co jedzą ,jak się ubierają. Podziwialiśmy  piękną roślinność  dżungli oraz zwierzęta. A najważniejsze ,że mogliśmy pograć na różnych instrumentach, oraz w przepięknie zdobione szachy.Pani Marcie serdecznie dziękujemy

IMG 20170909 110232Odtwarzaliśmy wspomnienia wakacyjnych chwil.Każdy wypowiadał się gdzie, z kim i jak  je spędzał . Następnie na podstawie przyniesionych różnych przedmiotów ustalaliśmy gdzie ktoś mógł przebywać ( np sól - kopalnia,muszelka - morze, słoń - ZOO, Syrenka - Warszawa itp)

 

img 1149W ramach ostatnich sobotnich zajęć przed urlopem wakacyjnym postanowiliśmy się mocno pobrudzić. Grupa  dzieci Junor i Progess tym razem połączyły swoje siły i postanowiły razem zatopić się w niezapomniana przygodę doznać zmysłu dotyku, węchu i wzroku. Każde dziecko bawiło się na swój ciekawy brudny sposób, i nikt nie zważał na to czy jest brudny i czy jego kolorowe ręce dadzą się później umyć:) Brudzenie mąkowymi kluskami nie było końca:)

IMG 20170610 104745Po co oglądamy bajki? To pytanie, które zadaliśmy sobie i próbowaliśmy odpowiedzieć na nie. I już wiemy- z każdej wypływa jakiś morał, nauka. Oglądnęliśmy kilka na zajęciach,oczywiście wyciągając z nich odpowiednie wnioski.

IMG 20170527 110001Nadchodzi dla nas bardzo miły dzień, jest tuż tuż. Dlatego dzisiaj dużo mówiliśmy o wszystkich dzieciach na całym świecie, a w szczególności o sobie. Jak obchodzi się takie święto w naszych domach. Czego pragniemy i czy wszyscy mogą tak samo być szczęśliwi.

IMG 0565Sobotnie zajęcia u juniorów zakończyły się w przestrzeni powietrznej.  Dzieci kleiły, wycinały i dekorowały na kolorowych kartkach papieru samoloty. Transportowce, pasażerskie, śmigłowce, zostały ułożone w „Kolaż " na kolorowych arkuszach.

img 20170520 105648Zbliżające się święto zmobilizowało nas do rozmowy o naszych ukochanych mamach.O tym co najbardziej lubią, czym się zajmują na co dzień, co robimy z nimi najchętniej itp. Jako prezent dla Nich wykonaliśmy kwiatowy wachlarz.

IMG 0468W poprzednią sobotę podczas zajęć lepiliśmy z gliny, Pani Daria (nasz gość) zabrała nasze prace do swojej pacowi by je wypalić w specjalnym piecu. Teraz nasze dzieła zostały dostarczone a My w kolorowy sposób je ożywiliśmy by później zabrać  do domu i pokazać najbliższym.

P1050922Na zajęciach bawiliśmy się doskonale. Poznawaliśmy różne śmieszne zabawy; takie gdzie się śpiewa i tańczy i jeszcze takie gdzie się recytuje rymowanki. Potem przebieraliśmy się w śmieszne czapki i przedstawialiśmy śmieszne scenki.

IMG 20170429 105946„Nie każdy, które­go oczy są zam­knięte, śni i nie każdy z ot­warty­mi ocza­mi może widzieć."  

W ramach spotkania integracyjnego z grupą dzieci z Grupy Junior  w Mosiach, dzieciaki z grupy Juniuor+ odwiedziły swoich kolegiów i  koleżanki. Przygotowały dla nich spotkanie z muzyką. Opowiadały o swojej pasji jaka jest muzyka,  o instrumentach na których grają oraz przygotowały kilka utworów które zagrali dla swoich rówieśników. Wsłuchując się w dźwięki muzyki staraliśmy się przeląc je na papier. Na zakończenie wszyscy podjęliśmy próbę wykonania jednego z  utworów akompaniując naszym muzykom. Dziękujemy szczególnie Jagodzie Kowalskiej, Julii Jakubiak, Kacprowi Augustynowi oraz naszym cudownym rodzicom  naszych dzieciaków.

Płatność za uczestnictwo w kursach

Płatność można dokonać na konto:

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA
Bank BGŻ S.A. oddział Tarnów,
numer konta: 80203000451110000002367890

W tytule przelewu prosimy podać:

- Imię i nazwisko uczestnika kursu
- Nazwę grupy za który dokonywana jest wpłata

lub osobiście w sekretariacie KCEM KANA

csr         placówkamcas         uks